i-Mate Ultimate 8150 Super Thin parametry, specifikace a recenze

Displej
2.6", 640 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Operační systém
Microsoft Windows Mobile 6 Professional
RAM
128 MB
Procesor
Intel Bulverde
Baterie
1400 mAh

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu i-Mate Ultimate 8150 Super Thin na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

Parametry a specifikace i-Mate Ultimate 8150 Super Thin

design a rozměry displej procesor paměť fotoaparát baterie a nabíjení technologie komunikace

DESIGN A ROZMĚRY i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 9.4 cm Horší než 94 % hodnocených telefonů.
Šířka 5 cm Horší než 81 % hodnocených telefonů.
Hloubka 1.1 cm Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru USB - mini-USB Type B
DISPLEJ i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.6" Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 480 pixelů Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 262 144 barev Horší než 56 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.6" palců. Výhodou telefonů s menším displejem je jejich snadnější ovládání jednou rukou. Ve srovnání s telefony s velkým displejem však poskytují nižší zážitek z jejich užívání. Jestliže ale na telefonu neplánujete pravidelně sledovat filmy, hrát hry a vystačíte si jen se základní funkčností, je pro vás tato velikost dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje i-Mate Ultimate 8150 Super Thin je 640 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Typ procesoru (CPU) Intel Bulverde
Frekvence procesoru 520 MHz Horší než 94 % hodnocených telefonů.

Telefon i-Mate Ultimate 8150 Super Thin disponuje procesorem Intel Bulverde. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu i-Mate Ultimate 8150 Super Thin je 520 MHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Operační paměť RAM 128 MB Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDU tohoto modelu je možné navíc navýšit úložiště vložením paměťové karty.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. i-Mate Ultimate 8150 Super Thin má operační paměť 128 MB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu i-Mate Ultimate 8150 Super Thin má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Kapacita baterie (velikost) 1400 mAh Horší než 67 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu i-Mate Ultimate 8150 Super Thin je 1400 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Microsoft Windows Mobile 6 Professional

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model i-Mate Ultimate 8150 Super Thin podporuje připojení 3G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Microsoft Windows Mobile 6 Professional.

Zobrazit více
KOMUNIKACE i-Mate Ultimate 8150 Super Thin
Přenos dat EDGE, HSDPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g
Bluetooth Bluetooth 2.0 EDR

V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 2.0 EDR. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony i-Mate

Další projekty: