Huawei P30 Pro 512 GB parametry, specifikace a recenze

Displej
6.47", 2340 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
32 Megapixelů
Zadní fotoaparát
40 Megapixelů
Operační systém
Android 9.0 Pie
Vnitřní paměť
512 GB
RAM
8 GB
Procesor
Hisilicon Kirin 980
Baterie
4200 mAh

Ostatní varianty:

Detailní seznam technických parametrů, specifikací, hodnocení a expertní recenze telefonu Huawei P30 Pro 512 GB. Získejte komplexní pohled na váš vybraný telefon a zjistěte, zda právě tento bude nejvíce odpovídat vašim požadavkům. Využít můžete také funkce srovnání s dalšími konkurenčními telefony.

DESIGN A ROZMĚRY Huawei P30 Pro 512 GB
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce VOG-L29
Formát ovládání Dotykový
Výška 158 mm Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Šířka 73.4 mm Lepší než 71 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.41 mm Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Váha 192 g Horší než 86 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Jantarový východ slunce | Aurora
Materiál telefonu Zakřivené 3D sklo
Ochrana (odolnost) Prachotěsné, odolné proti stříkající vodě, vodotěsné
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP68
Index opravitelnosti 6,5 (z 10)
SAR 0,99 W/kg (tělo), 3,19 W/kg (končetiny), 0,64 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Design mobilního telefonu Huawei P30 Pro 512 GB disponuje rozměry o velikosti 158 mm x 73.4 mm x 8.41 mm a hmotností 192 g. Za zmínku stojí také voděodolnost mobilního telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Huawei P30 Pro 512 GB
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje OLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.47" Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2340 x 1080 pixelů Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje Široký barevný gamut DCI-P3

Velikost displeje dosahuje 6.47" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Huawei P30 Pro 512 GB je 2340 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Huawei P30 Pro 512 GB
Typ procesoru (CPU) Hisilicon Kirin 980
Frekvence procesoru 2.6 GHz Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.

Typem procesoru Huawei P30 Pro 512 GB je Hisilicon Kirin 980. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Huawei P30 Pro 512 GB má hodnotu frekvence procesoru 2.6 GHz. Běžně dnes najdete tuto hodnotu v rozmezí 1,8-2,8 GHz a platí, že čím vyšší číslo, tím rychlejší odezva telefonu. Frekvence procesoru tak bude jedním z důležitých parametrů, pokud hledáte telefon, který bude schopen zpracovávat několik požadavků najednou bez větších problémů.

Zobrazit více
PAMĚŤ Huawei P30 Pro 512 GB
Operační paměť RAM 8 GB Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 512 GB Lepší než 99 % hodnocených telefonů.

Paměť telefonu má velikost 512 GB. Kapacita interního úložiště je často klíčovým parametrem, jelikož určuje, kolik souborů, fotek, aplikací a dalších telefon dokáže „uskladnit“. Nejlepší telefony, jako je tento, disponují pamětí 256 GB až 1 TB, což je už dostatečné i pro velmi náročné uživatele, kteří telefon využívají k tvorbě videí, fotek ve vysokém rozlišení i hraní náročnějších her. Nevýhodou je fakt, že u většiny telefonů si za takovou kapacitu úložiště již budete muset připlatit. Výrobci dnes myslí na všechny uživatele, proto nabízejí modely telefonu zpravidla s různými velikostmi paměti, aby si každý vybral to, co mu vyhovuje.

Operační paměť výrazně ovlivňuje výkon celého telefonu. Huawei P30 Pro 512 GB má operační paměť 8 GB. Telefony s nižší operační pamětí než 4 GB jsou vhodnější pro nenáročné uživatele, kteří telefon využívají spíše pro základní potřeby a nepotřebují náročné aplikace. Pokud ale patříte k náročným uživatelům, sáhněte po RAM o velikosti 6 až 8 GB, což je dnes standardem, případně 12 GB pro ty opravdu náročné.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Huawei P30 Pro 512 GB
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 4
Rozlišení hlavního fotoaparátu 40 Megapixelů Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Huawei SuperSpectrum sensor
Typ objektivu hlavního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.6 Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Režim HDR AI HDR+
Režimy fotoaparátu AIS Záběr s dlouhou expozicí
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), stabilizace obrazu Huawei AI (AIS)
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu druhého zadního fotoaparátu Ultraširokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/2.2 Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
TŘETÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení třetího zadního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu třetího zadního fotoaparátu Teleobjektiv
Světelnost objektivu třetího zadního fotoaparátu F/3.4 Horší než 95 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
ČTVRTÝ FOTOAPARÁT
Funkce čtvrtého zadního fotoaparátu HUAWEI fotoaparát po dobu letu (TOF)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 32 Megapixelů Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.

Zadní kamera telefonu Huawei P30 Pro 512 GB je vybavena 4 objektivy. Větší počet objektivů zpravidla znamená také lepší kvalitu výsledné fotky, jelikož každý objektiv je konstruován jinak: zpravidla makro objektiv, teleobjektiv či širokoúhlý objektiv. Makro objektiv slouží pro skvělé zachycení detailů, teleobjektiv pak využijete při zachycení objektů v dálce, jelikož často disponuje optickým zoomem, a širokoúhlý objektiv udělá skvělé fotky krajiny, kde potřebujete větší zorné pole. Hlavní objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Vysoké rozlišení objektivu ne vždy znamená vysokou kvalitu výsledných fotek. Hlavní objektiv má rozlišení 40 Megapixelů, ale zaměřte se také na velikost pixelu či světelnost. Světelnost je jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu fotografie. Běžně se dnes tato hodnota pohybuje mezi F/1,8 a F/2,2. Ty nejlepší fotomobily ale mají světelnost až F/1,2. Hodnota udává, kolik světla projde snímačem a čím je nižší, tím budou fotografie kvalitnější. Hlavní objektiv je zde vybaven světelností F/1.6. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Druhý fotoaparát
Druhý objektiv zadního fotoaparátu je konstruován jako Ultraširokoúhlý objektiv. Rozlišení objektivu je 20 Megapixelů. Světelnost druhého objektivu dosahuje velikosti F/2.2.

Třetí fotoaparát
Třetí objektiv je konstruován jako Teleobjektiv. Rozlišení třetího objektivu je 8 Megapixelů. Nakonec je objektiv také vybaven světelností o velikosti F/3.4.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Huawei P30 Pro 512 GB má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení hlavního objektivu dosahuje 32 Megapixelů. Opět je však třeba uvést na pravou míru, že rozlišení není jediným faktorem ovlivňujícím kvalitu fotografie přední kamery. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Huawei P30 Pro 512 GB
Kapacita baterie (velikost) 4200 mAh Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení HUAWEI SuperCharge technology, HUAWEI Wireless Quick Charge Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Standardy bezdrátového nabíjení Qi

Velikost baterie telefonu Huawei P30 Pro 512 GB je 4200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Mnoho uživatelů také ocení funkci bezdrátového nabíjení. Při bezdrátovém nabíjení se telefon nepřehřívá a také tím chráníte konektor před opotřebením. Na druhou stranu při něm dochází k určitým ztrátám energie. Potěší také funkce rychlého nabíjení, která umožňuje rychlejší průtok energie a tím až několikanásobně rychlejší nabití telefonu.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Huawei P30 Pro 512 GB
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 9.0 Pie
Uživatelské rozhraní HUAWEI Emotion UI 9.1
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Telefon Huawei P30 Pro 512 GB podporuje připojení 4G. V současnosti je stále běžným připojení 4G, i když ty nejnovější telefony už disponují připojením 5G. Připojení 3G je dnes už spíše minulostí a najdete ho už jen u starších modelů. Operační systém telefonu je Android 9.0 Pie.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Huawei P30 Pro 512 GB
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 6, Band 8, Band 19
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 6, Band 7, Band 8, Band 9, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26, Band 28, Band 32, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 1800, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 nižší, FDD 800 vyšší, FDD 800 DD, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
Bluetooth profily SBC
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Funkce NFC potěší všechny příznivce bezkontaktních plateb mobilem. Funkci kromě toho můžete využít i v rámci konektivity například k odemykání dveří nebo načítání menu v restauracích. Pomocí Bluetooth 5.0 pak snadno propojíte telefon s dalšími zařízeními s bezdrátovou komunikací, jako jsou například sluchátka, reproduktory, televize nebo tablet a další.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Huawei P30 Pro 512 GB
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MIDI, apt-X, LDAC, MP4, apt-X HD, HWA
Podporované formáty videa MPEG-4, 3GP
Vylepšené zvukové (audio) formáty Zvuk Dolby Digital Plus, zvuková technologie Dolby Atmos, zvuk Dolby Digital
FUNKCE Huawei P30 Pro 512 GB
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, halový snímač, gravitační snímač, infračervený (IR) snímač, snímač barevné teploty
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (pod displejem)
Další funkce telefonu Duální jednotka zpracování neuronové sítě
OSTATNÍ Huawei P30 Pro 512 GB
Obsah balení Sluchátka, napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, kabel USB-C
Normy (standardy) IP68, IEC 60529

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Huawei

Další projekty: