Huawei P30 Pro (Dual-SIM) parametry, specifikace a recenze

Displej
6.47", 2340 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
32 Megapixelů
Zadní fotoaparát
40 Megapixelů
Operační systém
Android 9.0 Pie
Vnitřní paměť
128 GB
RAM
8 GB
Procesor
Hisilicon Kirin 980
Baterie
4200 mAh

Ostatní varianty:

Klíčové parametry, technické specifikace, hodnocení a kompletní recenze telefonu Huawei P30 Pro (Dual-SIM) na jednom místě. Srovnejte si vámi vybraný model s dalšími alternativami a dejte svému rozhodnutí o nejlepším telefonu pro vás pevný základ s naším komplexním přehledem.

DESIGN A ROZMĚRY Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Typ telefonu Smartphone
Označení modelu výrobce VOG-L29
Formát ovládání Dotykový
Výška 158 mm Lepší než 83 % hodnocených telefonů.
Šířka 73.4 mm Lepší než 71 % hodnocených telefonů.
Hloubka 8.41 mm Lepší než 74 % hodnocených telefonů.
Váha 192 g Horší než 86 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Mystická modř | Mlhavá levandule | Aurora | Jantarový východ slunce
Materiál telefonu Zakřivené 3D sklo
Ochrana (odolnost) Prachotěsné, odolné proti stříkající vodě, vodotěsné
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IEC 60529 IP68
Index opravitelnosti 6,5 (z 10)
SAR 0,99 W/kg (tělo), 3,19 W/kg (končetiny), 0,64 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Telefon Huawei P30 Pro (Dual-SIM) má rozměry 158 mm x 73.4 mm x 8.41 mm. Jeho hmotnost je 192 g. Vlastností, kterou stojí za to vypíchnout, je určitě voděodolnost telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Typ displeje OLED displej
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.47" Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2340 x 1080 pixelů Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje 3D zakřivené sklo, DCI-P3 Široký barevný gamut, Displej s kapkou rosy

Velikost displeje dosahuje 6.47" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Huawei P30 Pro (Dual-SIM) je 2340 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Typ procesoru (CPU) Hisilicon Kirin 980
Frekvence procesoru 2.6 GHz Lepší než 90 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.

Telefon Huawei P30 Pro (Dual-SIM) disponuje procesorem Hisilicon Kirin 980. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Důležitým parametrem je rovněž frekvence procesoru, která udává, kolik instrukcí je telefon schopen zpracovat za jednu vteřinu. Podobně jako v případě obnovovací frekvence platí, že čím je číslo vyšší, tím rychleji telefon reaguje. Frekvence procesoru u telefonu Huawei P30 Pro (Dual-SIM) je 2.6 GHz. Standardně dnes najdete tuto hodnotu mezi 1,8 GHz a 2,8 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Operační paměť RAM 8 GB Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 128 GB Lepší než 90 % hodnocených telefonů.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je pro uživatele často kapacita paměti. Čím větší je, tím více aplikací, fotek, filmů a dalších souborů můžete v telefonu uložit. Tento telefon disponuje úložištěm 128 GB. V současnosti jde o nejběžnější velikost úložiště. Úložiště do 128 GB je naprosto dostatečné pro běžného uživatele. Umožní vám mít v telefonu uloženy tisíce fotek, videa ve vysokém rozlišení, desítky aplikací i několik her. Pokud ale patříte mezi ty opravdu náročné uživatele a telefon využíváte třeba na natáčení videí ve 4K, pak si budete muset připlatit za větší paměť o velikosti 256 GB a více. V současnosti najdete na trhu zpravidla jeden model telefonu s několika různými velikostmi paměti. Díky tomu si každý uživatel může vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.

Velikost RAM paměti nám říká, jak výkonný telefon je. Huawei P30 Pro (Dual-SIM) má operační paměť 8 GB. Běžně dnes najdete telefony s operační pamětí 6 až 8 GB. To značí, že telefon si bez problémů poradí s běžným provozem a náročnějšími aplikacemi nebo hrami. Vyšší operační paměť 12 GB najdete u těch nejlepších telefonů na trhu a jsou ideální zejména pro vášnivé hráče. Naopak operační paměť nižší než 4 GB je už spíše záležitost telefonů nižších tříd a starších modelů. I ony si ale najdou své příznivce z řady méně náročných uživatelů.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 4
Rozlišení hlavního fotoaparátu 40 Megapixelů Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Huawei SuperSpectrum sensor
Typ objektivu hlavního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.6 Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Laserové automatické ostření Ano
Režim HDR AI HDR+
Režimy fotoaparátu AIS Záběr s dlouhou expozicí
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), kontrastní automatické ostření, stabilizace obrazu Huawei AI (AIS), fotoaparát se super snímáním, 10x hybridní zoom, objektiv se superzoomem, systém čtyř fotoaparátů Leica
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu druhého zadního fotoaparátu Ultraširokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/2.2 Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
TŘETÍ FOTOAPARÁT
Rozlišení třetího zadního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu třetího zadního fotoaparátu Teleobjektiv
Světelnost objektivu třetího zadního fotoaparátu F/3.4 Horší než 95 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Optický stabilizátor obrazu (OIS) Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
ČTVRTÝ FOTOAPARÁT
Funkce čtvrtého zadního fotoaparátu HUAWEI fotoaparát po dobu letu (TOF)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 32 Megapixelů Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.0 Lepší než 89 % hodnocených telefonů.

Zadní kamera telefonu Huawei P30 Pro (Dual-SIM) disponuje 4 objektivy. Současné moderní telefony disponují většinou hned několika zadními objektivy. Nejčastějšími jsou pak makro objektiv, teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Každý slouží pro zachycení dokonalé fotky – makro objektiv je vhodný pro fotografování zblízka, teleobjektiv, často vybaven optickým zoomem, je zase určen pro fotky objektů v dálce, a širokoúhlý objektiv zachytí větší oblasti, kde potřebujete větší zorné pole. Hlavní objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Rozlišení hlavního objektivu je 40 Megapixelů. Ovšem samotné rozlišení nemusí znamenat i kvalitní fotografii. Proto se zaměřte i na další parametry, jako je světelnost nebo velikost pixelu. Důležitým faktorem je i světelnost, která je v tomto případě F/1.6 a určuje kolik světla snímačem projde. Nejlepší telefony mají světelnost až F/1,5. Nejčastěji ale dnes narazíte na hodnotu F/1,8 až F/2,2. V tomto případě platí, že čím je číslo za lomítkem nižší, tím je kvalita fotky vyšší. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu.

Druhý fotoaparát
Druhý objektiv zadního fotoaparátu je konstruován jako Ultraširokoúhlý objektiv. Rozlišení objektivu je 20 Megapixelů. Kromě toho tento objektiv také disponuje světelností F/2.2.

Třetí fotoaparát
Objektiv číslo tři představuje Teleobjektiv. Rozlišení třetího objektivu je 8 Megapixelů. Světelnost dosahuje velikosti F/3.4.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Huawei P30 Pro (Dual-SIM) má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Objektiv je vybaven rozlišením 32 Megapixelů. Výslednou kvalitu fotografií přední kamery však ovlivňují i další faktory než jen rozlišení. Hlavní přední objektiv dále dosahuje světelnosti F/2.0.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Kapacita baterie (velikost) 4200 mAh Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení HUAWEI SuperCharge technology, HUAWEI Wireless Quick Charge Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Bezdrátové nabíjení Ano Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Standardy bezdrátového nabíjení Qi

Velikost baterie telefonu Huawei P30 Pro (Dual-SIM) je 4200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Dnes je oblíbené bezdrátové nabíjení, které ocení mnoho uživatelů. Nemusíte se obávat přehřívání telefonu a je také praktické tím, že zbytečně neopotřebováváte konektor telefonu. Zajisté mnohé potěší také funkce rychlonabíjení. Díky tomu se telefon nabije až několikanásobně rychleji, co oceníte například na cestách.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 9.0 Pie
Uživatelské rozhraní EMUI 9.1
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Standardní 4G připojení v současnosti nahrazuje 5G, je ale zatím spíše výhradou nejnovějších telefonů. Model Huawei P30 Pro (Dual-SIM) podporuje připojení 4G. S 3G připojením se dnes už setkáte už jen u těch nejstarších telefonů. Operační systém v případě tohoto modelu je Android 9.0 Pie.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 6, Band 8, Band 19
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 800, 900, 800
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 6, Band 7, Band 8, Band 9, Band 12, Band 17, Band 18, Band 19, Band 20, Band 26, Band 28, Band 32, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 1800, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 nižší, FDD 800 vyšší, FDD 800 DD, FDD 850+, FDD 700 APT, FDD 1500 L, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
Bluetooth profily SBC
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Bezkontaktní platby v případě tohoto telefonu nejsou problémem, a to díky funkci NFC. Tu je rovněž možné využít například při odemykání dveří či načítání menu v restauraci pomocí NFC tagu. V základním balíčku pak nesmí chybět ani Bluetooth 5.0. Díky němu k telefonu snadno připojíte například bezdrátová sluchátka, propojíte telefon s televizí, tabletem či reproduktorem a dalšími zařízeními.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MIDI, apt-X, LDAC, MP4, SBC, apt-X HD, HWA
Podporované formáty videa MPEG-4, 3GP
Vylepšené zvukové (audio) formáty Zvuk Dolby Digital Plus, zvuková technologie Dolby Atmos, zvuk Dolby Digital
FUNKCE Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, halový snímač, gravitační snímač, infračervený (IR) snímač, snímač barevné teploty
Zabezpečení telefonu Čtečka otisků prstů (pod displejem)
Další funkce telefonu Duální jednotka zpracování neuronových sítí, Huawei Share OneHop, AR Measure, Technologie HUAWEI Acoustic Display, HUAWEI Dual-View Video
OSTATNÍ Huawei P30 Pro (Dual-SIM)
Obsah balení Napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, kabel USB-C, sluchátka USB-C
Normy (standardy) IEC 60529 IP68, IEC 60529

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Huawei

Další projekty: