Nokia 108 parametry, specifikace a recenze

Displej
1.8", 160 x 128 pixelů
Zadní fotoaparát
0,3 megapixelu
RAM
4 MB
Baterie
950 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia 108. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 108
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Tlačítkový
Výška 110.4 mm Horší než 73 % hodnocených telefonů.
Šířka 47 mm Horší než 87 % hodnocených telefonů.
Hloubka 13.5 mm Horší než 68 % hodnocených telefonů.
Váha 70 g Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Voděodolnost -
SAR 0,8 W/kg (tělo), 1,3 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Mini SIM

Mobilní telefon Nokia 108 disponuje výškou 110.4 mm, šířkou 47 mm a tloušťkou 13.5 mm. Hmotnost telefonu je 70 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia 108
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 1.8" Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 160 x 128 pixelů Horší než 89 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 1.8" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Nokia 108 je 160 x 128 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 108
Operační paměť RAM 4 MB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GBMožností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Nokia 108 je 4 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 108
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 0,3 megapixelu Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Digitální Zoom 2x Horší než 91 % hodnocených telefonů.
Samospoušť Ano
Rozlišení statických snímků 640 x 480
Rozlišení videa 320 x 240 (QVGA)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia 108 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 0,3 megapixelu. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 2x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 108
Kapacita baterie (velikost) 950 mAh Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 744 hodin Lepší než 94 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 828 minut Lepší než 64 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 828 min
Pohotovostní režim (GSM): až 760 hod.

Velikost baterie telefonu Nokia 108 je 950 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 744 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia 108 je to 828 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 108
Technologie GSM
KOMUNIKACE Nokia 108
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Bluetooth profily OPP
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia 108
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, MP3, AAC-LC, MIDI
Podporované formáty videa MPEG-4, 3GP
FUNKCE Nokia 108
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Základní organizační funkce Kalendář, kalkulačka, připomínač, budík
Záznamy v telefonním seznamu 500
Další funkce telefonu Rádiová datová služba (RDS), sdílení médií přes Slam
OSTATNÍ Nokia 108
Obsah balení Stereofonní náhlavní souprava, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: