Nokia 105 parametry, specifikace a recenze

Displej
1.4", 128 x 128 pixelů
Vnitřní paměť
4 MB
RAM
384 KB
Baterie
800 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia 105. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 105
Typ telefonu Mobilní telefon
Formát ovládání Tlačítkový
Výška 107 mm Horší než 79 % hodnocených telefonů.
Šířka 44.8 mm Horší než 96 % hodnocených telefonů.
Hloubka 14.3 mm Horší než 73 % hodnocených telefonů.
Váha 70 g Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Azurová | Černá | Růžová
Voděodolnost -
SAR 1.48 W/kg
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Typ SIM karty (velikost) Mini SIM

Mobilní telefon Nokia 105 disponuje výškou 107 mm, šířkou 44.8 mm a tloušťkou 14.3 mm. Hmotnost telefonu je 70 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia 105
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 1.4" Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 128 x 128 pixelů Horší než 95 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 65 536 barev Horší než 76 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 1.4" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Nokia 105 je 128 x 128 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 105
Operační paměť RAM 384 KB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 4 MB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Uživatelská paměť 8 MB

Kapacita interní paměti telefonu je 4 MB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Operační paměť RAM telefonu Nokia 105 je 384 KB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 105
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 0
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 105
Kapacita baterie (velikost) 800 mAh Horší než 90 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 842 hodin Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 750 minut Lepší než 61 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 750 min
Pohotovostní režim (GSM): až 842 hod.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Nokia 105 je 800 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 842 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia 105 je to 750 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 105
Technologie GSM
KOMUNIKACE Nokia 105
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM
Služby pro zasílání zpráv SMS
FUNKCE Nokia 105
Funkce telefonu Speakerphone, časovač hovorů, konferenční hovor, vibrační upozornění
Základní organizační funkce Kalendář, kalkulačka, budík
Záznamy v telefonním seznamu 500
OSTATNÍ Nokia 105
Obsah balení Napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: