Nokia 3310 Dual SIM parametry, specifikace a recenze

Displej
2.4", 320 x 240 pixelů
Zadní fotoaparát
2 megapixely
Vnitřní paměť
16 MB
Baterie
1200 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia 3310 Dual SIM. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia 3310 Dual SIM
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Tlačítkový
Výška 115.6 mm Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Šířka 51 mm Horší než 78 % hodnocených telefonů.
Hloubka 12.8 mm Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Teplá červená
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Počet SIM karet Dual-SIM
DISPLEJ Nokia 3310 Dual SIM
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.4" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 320 x 240 pixelů Horší než 68 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2.4" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Nokia 3310 Dual SIM je 320 x 240 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia 3310 Dual SIM
Vnitřní paměť (interní úložiště) 16 MB Horší než 99 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Kapacita interní paměti telefonu je 16 MB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia 3310 Dual SIM
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 2 megapixely Horší než 80 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia 3310 Dual SIM má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 2 megapixely. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia 3310 Dual SIM
Kapacita baterie (velikost) 1200 mAh Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 607,2 hodin Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 1326 minut Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 1326 min
Pohotovostní režim (GSM): až 607,2 h
Přehrávání (hudba): až 51 h
Přehrávání (FM rádio): až 39 h

Velikost baterie telefonu Nokia 3310 Dual SIM je 1200 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 607,2 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia 3310 Dual SIM je to 1326 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia 3310 Dual SIM
Technologie GSM
KOMUNIKACE Nokia 3310 Dual SIM
2G technologie připojení 900 GSM, 1800 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Služby pro zasílání zpráv SMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia 3310 Dual SIM
Podporované zvukové (audio) formáty MP3
FUNKCE Nokia 3310 Dual SIM
Funkce telefonu Reproduktor, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Další funkce telefonu Sdílení médií prostřednictvím funkce Slam, zakřivený displej, budík
OSTATNÍ Nokia 3310 Dual SIM
Obsah balení Náhlavní souprava, kabel USB, napájecí adaptér

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: