Nokia E6-00 (ARM11) parametry, specifikace a recenze

Displej
2.46", 640 x 480 pixelů
Zadní fotoaparát
8 megapixelů
Operační systém
Symbian Anna
Vnitřní paměť
8 GB
RAM
256 MB
Procesor
ARM11
Baterie
1500 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Nokia E6-00 (ARM11). Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Nokia E6-00 (ARM11)
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Plná klávesnice - dotyková obrazovka
Výška 116 mm Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Šířka 59 mm Horší než 66 % hodnocených telefonů.
Hloubka 11 mm Horší než 55 % hodnocených telefonů.
Váha 133 g Lepší než 59 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Stříbrná
Voděodolnost -
Integrované součásti FM rádio
Typ konektoru Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B
Headset / AV kompozitní výstup - mini-phone 3.5mm

Mobilní telefon Nokia E6-00 (ARM11) disponuje výškou 116 mm, šířkou 59 mm a tloušťkou 11 mm. Hmotnost telefonu je 133 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Nokia E6-00 (ARM11)
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje TFT transmissive
Úhlopříčka displeje (velikost) 2.46" Horší než 84 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 640 x 480 pixelů Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Barevná hloubka displeje 16,7 milionu barev Lepší než 98 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje Tapeta, spořič obrazovky, sklo odolné proti poškrábání
Ochranné sklo Sklo odolné proti poškrábání

Velikost displeje dosahuje 2.46" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Nokia E6-00 (ARM11) je 640 x 480 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Nokia E6-00 (ARM11)
Typ procesoru (CPU) ARM11
Frekvence procesoru 680 MHz Horší než 90 % hodnocených telefonů.

Nokia E6-00 (ARM11) je vybaven procesorem ARM11. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Nokia E6-00 (ARM11) dosahuje frekvence procesoru 680 MHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Nokia E6-00 (ARM11)
Operační paměť RAM SDRAM - 256 MB Horší než 88 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 8 GB Horší než 72 % hodnocených telefonů.
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GB

Kapacita interní paměti telefonu je 8 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Možností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Nokia E6-00 (ARM11) je SDRAM - 256 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Nokia E6-00 (ARM11)
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 8 megapixelů Lepší než 52 % hodnocených telefonů.
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/2.4 Horší než 89 % hodnocených telefonů.
Minimální ohnisková vzdálenost 28 mm
Digitální Zoom 3x Horší než 83 % hodnocených telefonů.
Samospoušť Ano
Režimy fotoaparátu Redukce červených očí
Rozpoznávání obličeje Ano Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení statických snímků 3264 x 2448
Rozlišení videa 1280 x 720 (720p)
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Podpora PictBridge
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Nokia E6-00 (ARM11) má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 8 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/2.4. Ty nejlepší telefony disponují objektivem se světelností až F/1,5, kdy snímačem projde více světla a fotky budou kvalitní i za zhoršených světelných podmínek. Nejčastější jsou však objektivy se světelností kolem F/1,8 až F/2,2. Platí, že čím nižší číslo za lomítkem, tím lepší kvalita fotografie.

Digitální zoom nabízí v tomto případě přiblížení až 3x. Samozřejmě čím vyšší hodnoty objektiv dosahuje, tím více je možné vzdálený objekt přiblížit. Nevýhodou digitálního zoomu je však zhoršující se kvalita a ostrost fotografie při jeho používání. Někteří uživatelé ocení i funkci rozpoznávání obličeje, na jejímž základě dokáže fotoaparát rozpoznat obličej člověka v záběru a automaticky na něj zaostřit.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Nokia E6-00 (ARM11)
Kapacita baterie (velikost) 1500 mAh Horší než 62 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 744 hodin Lepší než 94 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 888 minut Lepší než 68 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 888 min
Volání (WCDMA): až 450 min
Pohotovostní režim (GSM): až 684 h
Pohotovostní režim (WCDMA): až 744 h
Přehrávání (video): až 9 h
Přehrávání (hudba): až 75 h
Nahrávání (video): až 4,7 h
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Nokia E6-00 (ARM11) je 1500 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 744 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Nokia E6-00 (ARM11) je to 888 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Nokia E6-00 (ARM11)
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 3G Horší než 64 % hodnocených telefonů.
Operační systém Symbian Anna
Navigace A-GPS
Podporované softwarové platformy Java

Nokia E6-00 (ARM11) podporuje připojení 3G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Symbian Anna.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Nokia E6-00 (ARM11)
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
WLAN zabezpečení WEP, WPA, WPA2
Komunikační funkce Mobilní e-mailový klient, internetový prohlížeč
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Nokia E6-00 (ARM11)
Podporované zvukové (audio) formáty WMA, AAC, AMR, eAAC+, MIDI, eAAC
Podporované formáty videa VC-1, AVC, MPEG-4, 3GP, H.264, H.263, WMV9, RealVideo
FUNKCE Nokia E6-00 (ARM11)
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, magnetometr
Formáty vyzvánění MP3, AMR, AAC, WMA, eAAC, eAAC+
Polyfonní vyzvánění Ano
Základní organizační funkce Kalendář, synchronizace s počítačem, kalkulačka, upomínky, budík
Další funkce telefonu Přímý tisk PictBridge, služba Radio Data Service (RDS), aktualizace softwaru FOTA (Firmware Over The Air), aktualizace softwaru FOTI (Firmware Over The Internet), podpora OpenGL 2.0
OSTATNÍ Nokia E6-00 (ARM11)
Obsah balení Stereofonní náhlavní souprava, kabel USB, napájecí adaptér
Kompatibilní s Windows 7 Software a zařízení "kompatibilní se systémem Windows 7" nesou záruku společnosti Microsoft, že tyto produkty prošly testy kompatibility a spolehlivosti s 32bitovým a 64bitovým systémem Windows 7.

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Nokia

Další projekty: