Ruggear RG100 parametry, specifikace a recenze

Displej
2", 220 x 176 pixelů
Zadní fotoaparát
1,3 megapixelu
RAM
64 MB
Procesor
MediaTek
Baterie
2400 mAh

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Ruggear RG100. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Ruggear RG100
Typ telefonu Feature phone
Formát ovládání Tlačítkový - odolný
Výška 126 mm Horší než 57 % hodnocených telefonů.
Šířka 58 mm Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Hloubka 23 mm Horší než 94 % hodnocených telefonů.
Váha 165 g Horší než 67 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá
Ochrana (odolnost) Nárazuvzdorný, prachotěsný, vodotěsný
Voděodolnost Ano Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Stupeň krytí (IP rating) IP68
SAR 0,9 W/kg (tělo), 0,43 W/kg (hlava)
Integrované součásti FM rádio, LED svítilna
Typ konektoru USB
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon Ruggear RG100 disponuje výškou 126 mm, šířkou 58 mm a tloušťkou 23 mm. Hmotnost telefonu je 165 g. Mnoho uživatelů rozhodně ocení i voděodolnost konstrukce telefonu.

Zobrazit více
DISPLEJ Ruggear RG100
Typ displeje LCD displej
Úhlopříčka displeje (velikost) 2" Horší než 93 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 220 x 176 pixelů Horší než 84 % hodnocených telefonů.

Velikost displeje dosahuje 2" palců. Telefony s menším displejem se snadněji ovládají jednou rukou. Zážitek z jejich užívání je však oproti telefonům s velkým displejem nižší. Jestliže si ale pořizujete telefon jen k základnímu užívání a nevyžadujete od něj například kvalitní herní zážitek nebo velkou zobrazovací plochu pro sledování filmů, je tato velikost pro vás dostačující. Nevýhodou LCD displejů je relativně nižší zobrazovaný kontrast barev, jelikož technologie neumí dobře zobrazit absolutní černou. I díky vyšší spotřebě energie už LCD displeje u telefonů nejsou tak běžné. Někteří výrobci i tak své telefony LCD technologií stále vybavují. Moderní chytré telefony již však využívají spíše technologii OLED. Výhodou telefonů s LCD displejem bývá jejich nižší cena, jelikož mají levnější konstrukci než OLED technologie.

Rozlišení displeje Ruggear RG100 je 220 x 176 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px.

Zobrazit více
PROCESOR Ruggear RG100
Typ procesoru (CPU) MediaTek
Označení procesoru MT6260A

Ruggear RG100 je vybaven procesorem MediaTek.

Zobrazit více
PAMĚŤ Ruggear RG100
Operační paměť RAM 64 MB Horší než 94 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) -
Uživatelská paměť 64 MB
Podporované paměťové karty microSDHC - až 32 GBMožností jak navýšit velikost úložného prostoru u tohoto modelu je navíc vložení paměťové karty.

Operační paměť RAM telefonu Ruggear RG100 je 64 MB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Ruggear RG100
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 1
Rozlišení hlavního fotoaparátu 1,3 megapixelu Horší než 91 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 0

Zadní fotoaparát telefonu Ruggear RG100 má pouze jeden objektiv. Jeden objektiv je typický spíše pro starší telefony nebo telefony nižších tříd s méně kvalitními fotoaparáty. Zadní fotoaparáty moderních telefonů jsou dnes vybaveny zpravidla dvěma, třemi a někdy až pěti objektivy zadního fotoaparátu. Rozlišení hlavního objektivu je 1,3 megapixelu. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Ruggear RG100
Kapacita baterie (velikost) 2400 mAh Lepší než 54 % hodnocených telefonů.
Pohotovostní doba 600 hodin Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Výdrž baterie při volání 560 minut Lepší než 50 % hodnocených telefonů.
Detailní informace o výdrži baterie Volání (GSM): až 560 min
Pohotovostní režim: až 600 h
Volání (WCDMA): až 440 min

Velikost baterie telefonu Ruggear RG100 je 2400 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet.

Standby time neboli pohotovostní doba je 600 hodin a vyjadřuje maximální možnou dobu, po kterou telefon vydrží na jedno nabití, když ho nijak aktivně nevyužíváte. Talk time neboli výdrž baterie při volání, pak značí dobu, po kterou telefon vydrží od plného nabití v případě, že budete neustále vést hovor. V případě Ruggear RG100 je to 560 minut.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Ruggear RG100
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
KOMUNIKACE Ruggear RG100
Přenos dat GPRS, EDGE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Bluetooth Bluetooth 3.0
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 3.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Ruggear RG100
Podporované zvukové (audio) formáty MP3
FUNKCE Ruggear RG100
Funkce telefonu Reproduktor, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, vibrační upozornění
Možnost dvou SIM karet (Dual-SIM) Ano
Další funkce telefonu SOS tlačítko, RugDisplay Glass
OSTATNÍ Ruggear RG100
Obsah balení USB adaptér, čisticí hadřík, ochranná fólie na displej, stereofonní náhlavní souprava, šroubovák, napájecí adaptér
Normy (standardy) MIL-STD 810G, IP68
Maximální provozní teplota 60 °C
Minimální provozní teplota -20 °C

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Ruggear

Další projekty: