Xiaomi MI 8 parametry, specifikace a recenze

Displej
6.21", 2248 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
20 Megapixelů
Zadní fotoaparát
12 Megapixelů
Operační systém
Android 8.1 Oreo
Vnitřní paměť
64 GB
RAM
6 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 845
Baterie
3400 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Xiaomi MI 8. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Xiaomi MI 8
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 154.9 mm Lepší než 77 % hodnocených telefonů.
Šířka 74.8 mm Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Hloubka 7.6 mm Lepší než 93 % hodnocených telefonů.
Váha 175 g Horší než 74 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá | modrá
Materiál telefonu Sklo, hliník řady 7000
Voděodolnost -
SAR 1.662 W/kg (tělo), 0.701 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon Xiaomi MI 8 disponuje výškou 154.9 mm, šířkou 74.8 mm a tloušťkou 7.6 mm. Hmotnost telefonu je 175 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Xiaomi MI 8
Typ displeje OLED displej
Technologie displeje AMOLED
Úhlopříčka displeje (velikost) 6.21" Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2248 x 1080 pixelů Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Jemnost displeje 402 ppi Lepší než 53 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 18.7:9
Maximální jas (svítivost) displeje 600 cd/m²
Kontrastní poměr displeje 60000:1 Lepší než 56 % hodnocených telefonů.
Technologie vylepšení displeje Režim slunečního světla
Funkce displeje Stále zapnutý displej (Always On Display), režim čtení, nastavení teploty barev, široký barevný gamut DCI-P3

Velikost displeje dosahuje 6.21" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. Díky technologii OLED nabízí displej věrnější zobrazení barev, zejména pak černé. Výsledný kontrast je tak výrazně vyšší a barvy působí živěji. OLED technologie je v dnešní době součástí už většiny chytrých telefonů, LCD displeje už se u mobilních telefonů stávají spíše minulostí. OLED displeje mají oproti technologii LCD navíc nižší spotřebu energie.

Rozlišení displeje Xiaomi MI 8 je 2248 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Jemnost displeje je 402 ppi a kromě rozlišení je dalším výrazným faktorem ovlivňujícím ostrost obrazu. Platí, že čím vyšší hodnota, tím je obraz ostřejší. Průměrná hodnota se aktuálně pohybuje kolem 350-400 ppi, co zaručuje jemný a dostatečně ostrý obraz. Ty nejjemnější displeje moderních telefonů dosahují 450 ppi a výše.

Zobrazit více
PROCESOR Xiaomi MI 8
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 845
Frekvence procesoru 2.8 GHz Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.
64-bitová architektura Ano Lepší než 82 % hodnocených telefonů.
Grafické jádro (GPU) Qualcomm ADRENO 630

Xiaomi MI 8 je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 845. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Xiaomi MI 8 dosahuje frekvence procesoru 2.8 GHz.

Součástí procesoru je také grafický akcelerátor Qualcomm ADRENO 630.

Zobrazit více
PAMĚŤ Xiaomi MI 8
Operační paměť RAM LPDDR4X SDRAM - 6 GB Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 64 GB Lepší než 75 % hodnocených telefonů.

Kapacita interní paměti telefonu je 64 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Pro běžné používání a ukládání fotek, písniček či filmů je tato střední velikost vnitřního úložiště ideální a nenároční uživatelé si s ní bohatě vystačí. Výhodou je nižší cena telefonů vybavených touto kapacitou úložiště. Za vyšší kapacitu si již musíte připlatit. Nejlepší telefony dnes dosahují velikosti paměti od 256 GB až po 1 TB. Taková velikost je pak vhodná pro ty nejnáročnější uživatele, kteří hodně fotí ve vysokém rozlišení, či točí videa například ve 4K. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Operační paměť RAM telefonu Xiaomi MI 8 je LPDDR4X SDRAM - 6 GB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Xiaomi MI 8
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Rozlišení hlavního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 62 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX363 sensor
Typ objektivu hlavního fotoaparátu Širokoúhlý objektiv
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.8 Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Optická stabilizace (OIS) Čtyřosá OIS (optická stabilizace obrazu) Lepší než 87 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Speciální efekty fotoaparátu HDR
Režimy fotoaparátu Sériový režim, Panorama, režim portrét, AR Emoji, AI Beautify
Rozpoznávání obličeje Rozpoznávání obličeje Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED blesk (LED flash)
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps, 1280 x 720 (720p) při 30 fps, Slo-mo video 1280 x 720 (720p) při 240 fps, 3840 x 2160 (4K) při 30 fps, Slo-mo video 1920 x 1080 (1080p) při 240 fps
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Technologie Dual Pixel Autofocus, AI Duální fotoaparát, AI detekce scény, AI zkrášlení, AI dynamický bokeh, AI studiové osvětlení, AI krátký střih videa, AI fotografie ve vysokém rozlišení
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Typ objektivu druhého zadního fotoaparátu Teleobjektiv
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/2.4 Horší než 63 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti druhého zadního fotoaparátu Portrétní objektiv
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 2
Rozlišení předního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Speciální efekty předního fotoaparátu Zrcadlo
Režimy předního fotoaparátu AR Emoji, režim portrétu s umělou inteligencí
Rozpoznávání obličeje Rozpoznávání obličeje Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti předního fotoaparátu Samospoušť, AI detekce 10 různých scén, 3D zkrášlení
DRUHÝ PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Vlastnosti druhého předního fotoaparátu Funkce Flood Illuminator, bodový projektor

Zadní fotoaparát telefonu Xiaomi MI 8 je vybaven 2 objektivy, s tím, že každý z objektivů má při focení jinou úlohu. Nejčastěji se u chytrých telefonů setkáte se širokoúhlým objektivem, teleobjektivem nebo makro objektivem. Širokoúhlý objektiv se využívá zejména pro zachycení krajiny a jiných prostorově větších kompozic, kde je zapotřebí většího zorného pole. Teleobjektiv je určen pro fotografování objektů v dálce a často disponuje optickým zoomem. Makro objektiv je ideální pro fotky blízkých a malých objektů. Hlavní objektiv je konstruován jako Širokoúhlý objektiv. Rozlišení hlavního objektivu je 12 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/1.8. Ty nejlepší telefony disponují objektivem se světelností až F/1,5, kdy snímačem projde více světla a fotky budou kvalitní i za zhoršených světelných podmínek. Nejčastější jsou však objektivy se světelností kolem F/1,8 až F/2,2. Platí, že čím nižší číslo za lomítkem, tím lepší kvalita fotografie. Nespornou výhodou je optická stabilizace obrazu, díky níž je obraz výrazně stabilnější, a to bez ztráty na kvalitě. Levnější modely telefonů jsou vybaveny spíše elektronickou stabilizací, která má negativní vliv na výslednou kvalitu obrazu. Někteří uživatelé ocení i funkci rozpoznávání obličeje, na jejímž základě dokáže fotoaparát rozpoznat obličej člověka v záběru a automaticky na něj zaostřit.

Druhý fotoaparát
Druhý objektiv zadního fotoaparátu je konstruován jako Teleobjektiv. Rozlišení objektivu je 12 Megapixelů. Dále je druhý objektiv vybaven světelností o velikosti F/2.4.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Xiaomi MI 8 je vybaven 2 objektivy, s tím, že každý z objektivů má při focení jinou funkci. Rozlišení předního objektivu dosahuje 20 Megapixelů. Opět je třeba připomenout, že rozlišení je jen jedním z několika dalších důležitých faktorů ovlivňujících výslednou kvalitu fotografie.

Příjemným bonusem je i zde funkce rozpoznávání obličeje.

Druhý přední fotoaparát
S druhým předním objektivem se zatím u většiny chytrých telefonů nesetkáte. To, že má Xiaomi MI 8 více jak jeden přední objektiv, je tak ve světě telefonů spíše výjimkou.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Xiaomi MI 8
Kapacita baterie (velikost) 3400 mAh Lepší než 76 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0+ Lepší než 86 % hodnocených telefonů.

Velikost baterie telefonu Xiaomi MI 8 je 3400 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Potěší také funkce rychlého nabíjení, která umožňuje rychlejší průtok energie a tím až několikanásobně rychlejší nabití telefonu.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Xiaomi MI 8
Technologie CDMA2000 1X / GSM / WCDMA (UMTS) / TD-SCDMA
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android 8.1 Oreo
Uživatelské rozhraní MIUI 9.5
Platební technologie Android Pay
Navigace GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS

Xiaomi MI 8 podporuje připojení 4G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Android 8.1 Oreo. Součástí je také platební technologie Android Pay.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Xiaomi MI 8
Přenos dat GPRS, EDGE, EV-DO, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM, 800 CDMA2000 1X, 1900 CDMA2000 1X
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 900
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 12, Band 17, Band 20, Band 34, Band 38, Band 39, Band 40, Band 41
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700b, FDD 800 DD, TDD 2000, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500
Bezdrátové rozhraní IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
NFC Ano Lepší než 66 % hodnocených telefonů.
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Příznivci moderních technologií ocení funkci NFC, která umožňuje mimo jiné bezkontaktní platby mobilem, ale najde i další využití v rámci konektivity, jako je odemykání dveří nebo načtení menu v restauraci pomocí NFC tagu. Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 5.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Xiaomi MI 8
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, PCM, AMR, MP3, FLAC, AAC +, eAAC+, APE (Monkey's Audio), apt-X, AMR-WB, AMR-NB, apt-X HD
Podporované formáty videa MKV, XviD, MPEG-4, H.264, M4V, HEVC, H.265, ASP
FUNKCE Xiaomi MI 8
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, barometr, gyroskopický snímač, hallův snímač, snímač doby letu (ToF), infračervený snímač (IR).
Zabezpečení telefonu Rozpoznávání obličeje, čtečka otisků prstů
Technologie zabezpečení IR face unlock
Další funkce telefonu Odemykání obličejem, technologie MU-MIMO
OSTATNÍ Xiaomi MI 8
Obsah balení Napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, adaptér USB-C na 3,5 jack, kabel USB-C, ochranný kryt Mi 8.

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Xiaomi

Další projekty: