Xiaomi MI A2 parametry, specifikace a recenze

Displej
5.99", 2160 x 1080 pixelů
Přední fotoaparát
20 Megapixelů
Zadní fotoaparát
20 Megapixelů
Operační systém
Android One
Vnitřní paměť
32 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 660
Baterie
3010 mAh

Ostatní varianty:

Kompletní technické specifikace, parametry, expertní hodnocení a recenze telefonu Xiaomi MI A2. Pomocí funkce srovnání telefonů zjistěte, jak se váš vybraný telefon vyrovnává konkurenci a zda je to ten, který nejvíce naplní vaše očekávání.

DESIGN A ROZMĚRY Xiaomi MI A2
Typ telefonu Smartphone
Formát ovládání Dotykový
Výška 158.7 mm Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Šířka 75.4 mm Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Hloubka 7.3 mm Lepší než 96 % hodnocených telefonů.
Váha 168 g Horší než 69 % hodnocených telefonů.
Barva telefonu Černá | Jezerní modrá | Zlatá
Materiál telefonu Kov
Voděodolnost -
SAR 0,639 W/kg (tělo), 0,963 W/kg (hlava)
Typ konektoru USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ SIM karty (velikost) Nano SIM
Počet SIM karet Dual-SIM

Mobilní telefon Xiaomi MI A2 disponuje výškou 158.7 mm, šířkou 75.4 mm a tloušťkou 7.3 mm. Hmotnost telefonu je 168 g.

Zobrazit více
DISPLEJ Xiaomi MI A2
Typ displeje LCD displej
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka displeje (velikost) 5.99" Lepší než 75 % hodnocených telefonů.
Rozlišení displeje 2160 x 1080 pixelů Lepší než 80 % hodnocených telefonů.
Formát rozlišení displeje Full HD+
Jemnost displeje 403 ppi Lepší než 58 % hodnocených telefonů.
Poměr stran displeje 18:9
Kontrastní poměr displeje 1500:1 Lepší než 50 % hodnocených telefonů.
Funkce displeje 2,5D zakřivené sklo
Ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 (sklo odolné proti poškrábání)

Velikost displeje dosahuje 5.99" palců. Díky velkému displeji nabízí telefon skvělý zážitek ze sledování videí, hraní her i čtení. Ty nejlepší telefony dnes dosahují úhlopříčky 6,5" a více. Jejich výhodou je velká zobrazovací plocha, která umožňuje zobrazit více obsahu než u běžných velikostí displejů. LCD displeje v současnosti ustupují do pozadí. Důvodem je zejména vyšší spotřeba energie. Navíc je jejich nevýhodou nižší zobrazovaný kontrast barev, což se může projevit například ve výsledných fotografiích. Na druhou stranu jsou telefony s LCD displejem zpravidla levnější než ty s OLED technologií.

Rozlišení displeje Xiaomi MI A2 je 2160 x 1080 pixelů. Vyšší rozlišení displeje je předpokladem pro větší ostrost obrazu. Standardem střední třídy telefonů je dnes Full HD rozlišení 1920 × 1080 px. Levnější telefony, které mají zpravidla i menší úhlopříčku, disponují rozlišením HD 1280 × 720 px. Menší rozlišení už najdete jen u starších modelů. Nejlepší telefony naopak disponují rozlišením 4K tedy 3840 x 2160 px. Jemnost displeje je 403 ppi a kromě rozlišení je dalším výrazným faktorem ovlivňujícím ostrost obrazu. Platí, že čím vyšší hodnota, tím je obraz ostřejší. Průměrná hodnota se aktuálně pohybuje kolem 350-400 ppi, co zaručuje jemný a dostatečně ostrý obraz. Ty nejjemnější displeje moderních telefonů dosahují 450 ppi a výše.

Zobrazit více
PROCESOR Xiaomi MI A2
Typ procesoru (CPU) Qualcomm Snapdragon 660
Frekvence procesoru 2.2 GHz Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Počet jader procesoru 8jádrový Lepší než 99 % hodnocených telefonů.

Xiaomi MI A2 je vybaven procesorem Qualcomm Snapdragon 660. Počet jader procesoru je 8. Právě počet jader hraje při hodnocení výkonu telefonu důležitou roli, jelikož zodpovídá za výpočetní operace. Chytré telefony mají již běžně počet jader okolo 4 až 8. Vícejádrové procesory dokáží lépe pracovat a zkrátit dobu zpracování požadavku na minimum, co se odrazí na reakci telefonu například při rychlosti otevírání aplikací. Frekvence procesoru značí, kolik instrukcí dokáže telefon zpracovat za 1 vteřinu. Čím vyšší frekvence, tím lepší výkon. Standardní rozmezí frekvence procesoru je dnes 1,8 GHz až 2,8 GHz. Xiaomi MI A2 dosahuje frekvence procesoru 2.2 GHz.

Zobrazit více
PAMĚŤ Xiaomi MI A2
Operační paměť RAM 4 GB Lepší než 78 % hodnocených telefonů.
Vnitřní paměť (interní úložiště) 32 GB Lepší než 62 % hodnocených telefonů.

Kapacita interní paměti telefonu je 32 GB. Velikost vnitřního úložiště například určuje, kolik fotek, písniček, filmů či aplikací můžete v telefonu mít. Tato kapacita paměti je ideální pro ty, kteří v telefonu mají pár základních aplikací a pár desítek fotek. Pokud nevyužíváte telefon ke hraní her, či nepotřebujete ukládat fotky ve vysokém rozlišení, tato velikost vám stačí. U nových chytrých telefonů se však s takto nízkou kapacitu již spíše nesetkáte. Standardem jsou dnes paměti okolo 64 a 128 GB. Nejlepší telefony disponují interní pamětí 256 GB a vyšší. Většina výrobců chytrých telefonů nabízí v dnešní době modely s odlišnou velikostí paměti, aby si každý uživatel mohl přijít na své.

Operační paměť RAM telefonu Xiaomi MI A2 je 4 GB. Ty nejvýkonnější telefony aktuálně disponují operační pamětí 12 GB a více, což využijí zejména nároční uživatelé jako jsou například milovníci hraní her. Běžně však dnes telefony disponují operační pamětí 6 až 8 GB, co znamená, že si telefon naprosto v pohodě poradí s běžným provozem i náročnějšími aplikacemi. Operační paměť menší než 4 GB se objevuje u telefonů nižších tříd nebo starších modelů a jsou vhodné pro nenáročné uživatele, kteří nevyužívají náročné aplikace a telefon mají spíše k základnímu užití.

Zobrazit více
FOTOAPARÁT Xiaomi MI A2
ZADNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2
Rozlišení hlavního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 84 % hodnocených telefonů.
Velikost snímače hlavního fotoaparátu 1/2.8" Lepší než 89 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX376 sensor
Světelnost objektivu hlavního fotoaparátu F/1.75 Lepší než 85 % hodnocených telefonů.
Zaostření hlavního fotoaparátu Automatické
Speciální efekty fotoaparátu HDR, Zkrášlení 4.0
Režimy fotoaparátu Režim Burst, Panorama, režim portrét, režim AI portrét, režim skupinové selfie, AI Beauty
Rozpoznávání obličeje Rozpoznávání obličeje Lepší než 79 % hodnocených telefonů.
Zdroj světla fotoaparátu LED světlo (LED light)
Rozlišení videa 1920 x 1080 (1080p) při 30 fps, 1280 x 720 (720p) při 30 fps, 3840 x 2160 (4K) při 30 fps, Slo-mo video 1280 x 720 (720p) při 120 fps, 720 x 480 (480p) při 30 fps
Funkce fotoaparátu (vlastnosti) Automatické ostření s fázovou detekcí (PDAF), duální fotoaparát s umělou inteligencí, Super Pixel 4 v 1
DRUHÝ FOTOAPARÁT
Rozlišení druhého zadního fotoaparátu 12 Megapixelů Lepší než 81 % hodnocených telefonů.
Velikost snímače druhého zadního fotoaparátu 1/2.9"
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX486 sensor
Světelnost objektivu druhého zadního fotoaparátu F/1.75 Lepší než 95 % hodnocených telefonů.
PŘEDNÍ FOTOAPARÁT
Počet objektivů předního fotoaparátu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 20 Megapixelů Lepší než 91 % hodnocených telefonů.
Název snímače (senzoru) Sony Exmor RS IMX376 sensor
Světelnost objektivu předního fotoaparátu F/2.2 Lepší než 51 % hodnocených telefonů.
Zaostření předního fotoaparátu Automatické
Rozpoznávání obličeje Rozpoznávání obličeje Lepší než 92 % hodnocených telefonů.
Vlastnosti předního fotoaparátu Portrétní režim s umělou inteligencí

Zadní fotoaparát telefonu Xiaomi MI A2 je vybaven 2 objektivy, s tím, že každý z objektivů má při focení jinou úlohu. Nejčastěji se u chytrých telefonů setkáte se širokoúhlým objektivem, teleobjektivem nebo makro objektivem. Širokoúhlý objektiv se využívá zejména pro zachycení krajiny a jiných prostorově větších kompozic, kde je zapotřebí většího zorného pole. Teleobjektiv je určen pro fotografování objektů v dálce a často disponuje optickým zoomem. Makro objektiv je ideální pro fotky blízkých a malých objektů. Rozlišení hlavního objektivu je 20 Megapixelů. Vyšší rozlišení nemusí hned znamenat super kvalitní fotografie. Záleží například i na velikosti pixelu ale i dalších faktorech.

Mezi parametry ovlivňující kvalitu fotografie patří i velikost snímače telefonu. V případě Xiaomi MI A2 je to 1/2.8". Zaměřte se hlavně na hodnotu za lomítkem, při které platí čím vyšší je, tím kvalitnější fotografie bude. Světelnost hlavního objektivu dosahuje hodnoty F/1.75. Ty nejlepší telefony disponují objektivem se světelností až F/1,5, kdy snímačem projde více světla a fotky budou kvalitní i za zhoršených světelných podmínek. Nejčastější jsou však objektivy se světelností kolem F/1,8 až F/2,2. Platí, že čím nižší číslo za lomítkem, tím lepší kvalita fotografie. Někteří uživatelé ocení i funkci rozpoznávání obličeje, na jejímž základě dokáže fotoaparát rozpoznat obličej člověka v záběru a automaticky na něj zaostřit.

Druhý fotoaparát
Rozlišení objektivu je 12 Megapixelů. Dále je druhý objektiv vybaven světelností o velikosti F/1.75.

Přední fotoaparát
Přední fotoaparát telefonu Xiaomi MI A2 má jeden objektiv. Takový počet objektivů je dnes standardní u většiny chytrých telefonů. Rozlišení předního objektivu dosahuje 20 Megapixelů. Opět je třeba připomenout, že rozlišení je jen jedním z několika dalších důležitých faktorů ovlivňujících výslednou kvalitu fotografie. Hlavní objektiv je dále vybaven světelností F/2.2.

Funkce rozpoznávání obličeje je už jen příjemnou třešničkou na dortu.

Zobrazit více
BATERIE A NABÍJENÍ Xiaomi MI A2
Kapacita baterie (velikost) 3010 mAh Lepší než 70 % hodnocených telefonů.
Technologie rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 3.0 Lepší než 86 % hodnocených telefonů.
Technologie baterie Lithium Ion

Velikost baterie telefonu Xiaomi MI A2 je 3010 mAh. Kapacita baterie však není jediným faktorem, který ovlivňuje výdrž telefonu. Výdrž baterie ovlivňuje významně například velikost displeje, výkon procesoru, využívání datových funkcí a samozřejmě obecně intenzita používání telefonu. Standardem u většiny chytrých telefonů je dnes kapacita baterie kolem 4500 až 5000 mAH. Telefony s touto velikostí baterie většinou zaručují výdrž telefonu alespoň na 1 den. Starší nebo levnější modely chytrých telefonů pak mohou dosahovat kapacity baterie typicky okolo 2500 mAH a níže. S takovou kapacitou se může stát, že při intenzivním používání telefonu, budete muset telefon během dne dobíjet. Zajisté mnohé potěší také funkce rychlonabíjení. Díky tomu se telefon nabije až několikanásobně rychleji, co oceníte například na cestách.

Zobrazit více
TECHNOLOGIE Xiaomi MI A2
Technologie WCDMA (UMTS) / GSM
Generace mobilní sítě 4G Lepší než 88 % hodnocených telefonů.
Operační systém Android One
Inteligentní asistent Asistent Google
Navigace GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Xiaomi MI A2 podporuje připojení 4G. Připojení 5G, které pomalu nahrazuje standardní 4G připojení, je zatím spíše výhradou těch nejnovějších telefonů. Operačním systémem je v tomto případě Android One.

Zobrazit více
KOMUNIKACE Xiaomi MI A2
Přenos dat GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
2G technologie připojení 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
3G UMTS technologie připojení Band 1, Band 2, Band 4, Band 5, Band 8
3G UMTS frekvence připojení 2100, 1900, 1700, 850, 900
4G LTE technologie připojení Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 38, Band 40
4G LTE frekvence připojení FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, TDD 2600, TDD 2300
Bezdrátové rozhraní Infrared (IrDA), IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.0
Služby pro zasílání zpráv SMS, MMS

Mezi základní standardy konektivity patří také Bluetooth 5.0, díky čemuž je zajištěna snadná bezdrátová komunikace s ostatními zařízeními, jako jsou sluchátka, tablet, reproduktor či chytré hodinky.

Zobrazit více
MULTIMÉDIA Xiaomi MI A2
Podporované zvukové (audio) formáty WAV, AAC, PCM, MP3, FLAC, AAC +, eAAC+, MIDI, MP4, AMR-WB, AMR-NB
Podporované formáty videa MKV, VC-1, XviD, MPEG-4, H.264, M4V, HEVC, H.265, ASP
FUNKCE Xiaomi MI A2
Funkce telefonu Hlasitý odposlech, hlasové ovládání, časovač hovorů, konferenční hovor, letový režim, hlasové vytáčení, vibrační upozornění.
Senzory Akcelerometr, snímač okolního světla, snímač přiblížení, digitální kompas, gyroskopický snímač, halový snímač, snímač vibrací
Zabezpečení telefonu čtečka otisků prstů
Další funkce telefonu Wi-Fi Miracast, AI Engine
OSTATNÍ Xiaomi MI A2
Obsah balení Kabel USB, napájecí adaptér, nástroj pro vyjmutí karty SIM, průhledné měkké pouzdro, převodník Type-C na audiofon

Podobné mobilní telefony

Ostatní telefony Xiaomi

Další projekty: